AUDI Q5 2.0 TDi Quattro

45990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Надворешни ретровизори, електрично склопување, греачи
AUDI VIRTUAL COCKPIT
QUATTRO – погон на сите тркала
PRE SENCE CITY со PRE CARE (системи за безбедност при мали брзини)
DRIVE SELECT – избор на режим на возење
Сребрени надолжни кровни носачи
PDC – контрола на растојание при паркирање
AUX-IN, USB
Паркинг сопирачка
Заден спојлер
Климатроник
XENON фарови
Асистент за долго светло
Кожно обложен мулти функционален управувач
8 звучници
Динамичка контрола на опсег на фарови (во движење)
Навигациски уред - HIGH, ММI Navigation plus со MMI touch
Алуминиумски фелни 17”
Мониторинг на притисок во пневматици
Кит за репарација на пневматик
Греење на предни седишта
Старт-стоп систем со регенеративно сопирање
Сила на моторот 140kW (190ks)
Работна зафатнина 1968 сm³
Год. на производство 2018
Прва регистрација 2018
Менувач Автоматски, 7 степен, TIPTRONIC
Изминати километри 101.617