ML 350 BlueTec 4Matic

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Спорт пакет ВНАТРЕШНОСТ
DVD плеер
LED интелегентни светла
Греење на предни седишта
Пакет за ретровизори
Асистент за сообраќајни знаци
Паркинг пакет со 360 камера
COMAND ONLINE навигација
17’ Aлуминиумски бандажи
Collusion warning system
THERMATIC автоматска клима
AIRMATIC воздушна суспензија
ЕCO start/stop функција
Лумбална поддршка
Aвтоматска кука
Затемнети задни стакла
Автоматско затварање на петта врата
Зголемен резервоар за гориво
Резевна гума
Цена на ново возило 84.270
Бр. на цилиндри V6
Сила на моторот 190 kw ( 258 кс )
Работна зафатнина 2987 cm3
Год. на производство 2014
Прва регистрација 2014
Изминати километри 82.820
Менувач автоматски 7G-TRONIC