GLA 200d

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

AMG надворешен пакет
AMG внатрешен пакет
Aктивен асистент за кочење
Attention асистент
BI xenon светла
Еco start/stop функција
18’ AMG алуминиумски бандажи
Паркинг пакет со камера
Команди на волан
Пакет комфорни седишта
Зголемен медиа дисплеј
Навигација Garmin
Украсни алуминиумски трим елементи
Audio 20 CD
Цена на ново возило 52.000
Бр. на цилиндри 4L
Сила на моторот 100 kw ( 136 кс )
Работна зафатнина 2143 cm3
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2016
Менувач автоматски 7G-Tronic
Изминати километри 53.070