GLC 220d 4Matic

56990 €

47400 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Хромирани елементи во надворешноста
Комфорт суспензија
17" алуминиумски бандажи
Aктивен паркинг асистент со задна камера
MBUX функција
Активен асистент спречување на судар
Воздушно перниче за колена
LED High performance светла
Греење на предни седишта
HARD DRIVE навигација
KEYLESS Start функција
Велурни патосници
Сензор за дожд
Ергономски пакет
Активен асистент за заштита на пешаци
Резервоар со зголемен капацитет
Адаптивни светла при кочење
Зимски тркала
Цена на ново возило 79400
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 143 kw ( 194 кс )
Работна зафатнина 1950 cm3
Год. на производство 2020
Прва регистрација 2020
Изминати километри 69210
Менувач автоматски 9G-TRONIC