GLC 250d 4Matic

--- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Exclusive пакет во внатрешноста
Exclusive пакет во надворешноста
Кафени трим елементи
Активен асистент за одржување лента
Пакет со ретровизори
Ергономски пакет
Активен асистент за мртов агол
DISTRONIC - Активен асистент при возење
Погон на 4 тракала
Паркинг пакет со задна камера
Греење на предни седишта
Led high-performance светла
18' алуминиумски фелни
Сензор за дожд
Комфорна амортизација
Резервоар со зголемен капацитет
DVD плеер
Автоматска 5 та врата
COMAND Online навигација
Активен систем за препознавање сообраќајни знаци
Еден клуч
Цена на ново возило 78.000
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 150 kw ( 204 кс )
Работна зафатнина 2143 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Изминати километри 79.050
Менувач автоматски 9G-TRONIC