S 500 4MATIC Coupe

------ €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

AMG Пакет НАДВОРЕШНОСТ
Exclusive пакет ВНАТРЕШНОСТ
20’ AMG алуминиумски фелни
AMG carbon fibre/black piano трим
Управувач black piano
Designo nappa кожен ентериер
Пакет за асистенција при возење
Дополнително греење со далечинско
Head-up display
Паркинг пакет со 360 камера
Mеморија на предни седишта
КЕYLESS GO пакет
Климатизирани предни седишта
Активен Multicontour пакет за седишта
ТВ Приемник
Burmester surround озвучување
LED Интелегентни светла со SWAROVSKI кристали
MAGIC VISION CONTROL – систем за миење шофершајбна
Night View Асистент
COMMAND Online Навигациски уред
Амбиентално осветлување
Осветлени прагови Меrcedes Benz
Електрична завеса на заедно стакло
Пакет за ретровизори
Цена на ново возило 209.713
Бр. на цилиндри V8
Сила на моторот 335kw ( 455 кс )
Работна зафатнина 4663 cm3
Год. на производство 2015
Прва регистрација 2015
Изминати километри 54,390
Менувач автоматски 9G-TRONIC