530d 3.0

41990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

17" Алумински фелни V-краци 618
Спортски кожно обложен управувач
Темпомат и Ограничувач на брзина
Безбедносни навртки
Индикатор за притисок во пневматици
Кит за репарација на пневматик
Алармен систем
Патосници, Велур
1 Клуч
Пакет ретровизори: Електрични регулирани, греење, преклопување, автоматска паркинг функција, самозатемнување на возачка страна
Контрола на растојание при паркирање (PDC)
LED светла за магла
XENON фарови
Active Guard: Предупредување при судар напред, автоматско сопирање при ниски брзини, предупредување при промена коловозна лента
Систем за навигација BUSINESS
Автоматско заклучување на вратите при тргнување
Активна заштита на пешаци
Боја: Imperial-Blue Brillant Metallic - A89
Внатрешност: Вештачка кожа "leatherette/црна"
Пневматици 225/55 R17
Самозатемнување на внатрешен ретровизор
Дво зонски автоматски клима уред
Електрично регулирање на предни седишта
Сила на моторот 195 kW (265 ks)
Работна зафатнина 2993 sm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 11.04.2017
Менувач автоматски STEPTRONIC 8 брзини
Изминати километри 74.925
Еко стандард EURO 6