C 220d

--- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Кожен ентериер
Активен паркинг асистент
Активен асистент за заштита на пешаци
Garmin навигација
DISTRONIC PRO адаптивен темпомат
Ергономски пакет
Греење на предни седишта
Led High performance светла
Пакет со ретровизори
16'' алуминиумски фелни
Резервоар со зголемен капацитет
Aдаптивни светла при кочење
"Воздушно перниче за колена
Smartphone интеграција
Цена на ново возило 65.000
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 125kw ( 170 кс )
Работна зафатнина 2143 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Изминати километри 107.569 km
Менувач автоматски 9G-TRONIC