GLS 350 D 4Matic

77990 €

69990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

DESIGNO кожа во ентериерот
AMG пакет во надворешноста
Активен паркинг асистент со 360 степени камера
AIRMATIC воздушна суспензија
HARMAN KARDON премиум озвучување
Амбиентално осветлување
DISTRONIC PLUS адаптивен темпомат
MULTIBEAM LED светла
Smartphone интеграција
Препознавање на сообраќајни знаци
Греење и ладење на предни седишта
21'' алуминиумски фелни
Цена на ново возило 115000
Бр. на цилиндри 6
Сила на моторот 190kw (258 ks)
Работна зафатнина 2987 cm3
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2016
Менувач автоматски 9G -TRONIC
Изминати километри 143.338 km