CLA 180

27990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

URBAN пакет
ARTICO кожа во внатрешноста
Led high-performance светла
GARMIN навигација
Греачи на седишта
Автоматски сензори за дожд
Воздушно перниче за колена
Мултифункционален волан
Комфорна суспензија
18'' алуминиумски фелни
Комфорни седишта
Хром пакет
Активен асистент спречување на судар
Адаптивни светла при кочење
Цена на ново возило 42.500
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 90 kw (122кс)
Работна зафатнина 1595 cm3
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2016
Изминати километри 66.550
Менувач автоматски 7G-DCT