CLA 200d

31990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

ARTICO кожа во внатрешноста
KEYLESS старт функција
LED High performance светла
Паркинг пакет со задна камера
Пакет со ретровизори
GARMIN навигација
Воздушно перниче за колена
Start/Stop систем
Активен систем за препознавање умор
Темпомат
18'' алуминиумски фелни
Греачи на предни седишта
Сензори за дожд
Комфорна сузпензија
Надворешен хром пакет
Цена на ново возило 46.900
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 100kw (136 кс)
Работна зафатнина 2143 cm3
Год. на производство 2019
Прва регистрација 2019
Менувач автоматски 7G-Tronic
Изминати километри 112.575