CLS 350D 4Matic

75990 €

69990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

AMG пакет внатрешноста
AMG пакет надворешноста
AIRMATIC воздушна суспензија
DISTRONIC адаптивен темпомат
Head Up дисплеј
MULTIBEAM LED светла
Амбиентално осветлување
Активен паркинг асистент со задна камер
Бежично полнење на телефон
Препознавање на сообраќајни знаци
Греење на предни седишта
20'' алуминиумски фелни
Цена на ново возило 105000
Бр. на цилиндри 6
Сила на моторот 210 kw (286 ks)
Работна зафатнина 2925 cm3
Год. на производство 2018
Прва регистрација 2018
Менувач автоматски 9G -TRONIC
Изминати километри 82.259 km