E 220 d

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Exclusive Внатрешност
Exclusive Надворешност
Украсни елементи од кафеаво дрво
Паркинг пакет со 360 степени
KEYLESS GO
Smartphone интерграција
Амбиентално осветлување
Греење на предни седишта
Led high-performance светла
Паркинг пакет со 360 степени камера
17'' алуминиумски фелни
Пакет за асистенција при возење
Пакет за ретровизори
Пакет за заштита од сонце
Aналоген часовник
Зголемен резервоар за гориво
COMAND Online навигација
Држач за чаши
Патосници од велур
Комфорна амортизација
Цена на ново возило 75.600
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 143 kw ( 194 кс )
Работна зафатнина 1950 cm3
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2016
Изминати километри 73.800 km
Менувач автоматски 9G-TRONIC