E 220d

--- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

AVANTGARDE пакет во внатрешноста
AVANTGARDE пакет во надворешноста
Кафени трим елементи
Аналоген часовник
Пакет со ретровизори
Ергономски пакет
Паркинг пакет со задна камера
Греење на предни седишта
Led светла
17'' алуминиумски фелни
Дигитални дисплеи 12.3 инчи
Head up display
Амбиентално осветлување
Резервоар со зголемен капацитет
Smartphone интеграција
COMMAND навигација
Цена на ново возило 75.350
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 143 kw ( 194 кс )
Работна зафатнина 1950 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Изминати километри 58.720
Менувач автоматски 9G-TRONIC