E 220d

--- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Активен асистент за одржување лента
Асистент за препознавање сообраќајни знаци
Сребрени трим елементи во ентериерот
Пакет со ретровизори
Head Up дисплеј
Ергономски пакет
Активен асистент за мртов агол
Адаптивен темпомат DISTRONIC
Паркинг пакет со 360 степени камера
Греење на предни седишта
Led high-performance светла
17'' алуминиумски фелни
Дигитални дисплеи 12.3 инчи
KEYLESS GO
Резервоар со зголемен капацитет
Aдаптивни светла при кочење
Активен систем против кражби
Smartphone интеграција
Комфорна суспензија
COMMAND навигација
Летни гуми
Цена на ново возило 75.000
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 143 kw ( 194 кс )
Работна зафатнина 1950 cm3
Год. на производство 2018
Прва регистрација 2018
Изминати километри 69.060
Менувач автоматски 9G-TRONIC