E 300 de 4Matic

62990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

AMG пакет во внатрешноста
AMG пакет во надворешноста
Активен паркинг асистент со задна камера
LED High Performance светла
KEYLESS-GO
Активен асистент за држење во лента
DISTRONIC адаптивен темпомат
Пакет со асистенција за управување
Панорамски стаклен покрив
Активен асистент за заштита на пешац
Електрична кука
19'' алуминиумски фелни
Цена на ново возило 86500
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 143 kw (194 ks)
Работна зафатнина 1950 cm3
Год. на производство 2021
Прва регистрација 2021
Менувач автоматски 9G -TRONIC
Изминати километри 79.529 km