E 400d 4Matic

66990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

AMG пакет во внатрешноста
AMG пакет во надворешноста
Панорамски покрив
DISTRONIC PLUS адаптивен темпомат
BURMESTER премиум озвучување
Паркинг пакет со 360 степени камера
MULTIBEAM LED светла
Греачи на предни седишта
Комфорни седишта со лумбарна поддршка
COMAND ONLINE Навигација
Head Up дисплеј
Амбиентално осветлување
Воздушно перниче за колена
Активен систем за препознавање на сообраќајни знаци
Активен систем за заштита на пешаци
Адаптивни светла при сопирање
Смартфон интеграција
Автоматско затемнување на ретровизори
19'' алуминиумски фелни
AMG патосници
Цена на ново возило 105.000
Бр. на цилиндри 6
Сила на моторот 250 kw (340 кс)
Работна зафатнина 2925 cm3
Год. на производство 2019
Прва регистрација 2019
Изминати километри 102.430
Менувач автоматски 9G-TRONIC