GLA 180

34500 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

AMG надворешност
AMG внатрешност
GARMIN навигација
19'' алуминиумски фелни
Активен асистент спречување на судар
Амбиентално осветлување
Паркинг пакет со камера
KEYLESS старт
Автоматски сензори за дожд
Воздушно перниче за колена
Греење на предни седишта
Мултифункционален волан
Комфорна суспензија
Led high-performance светла
Пакет за ретровизори
Smartphone Integration
Активен асистент за заштита на пешаци
Електрична врата за багажникот
Адаптивни светла при кочење
Активен асистент за препознавање на умор
Асистент за мртов агол-Blind spot assist
Цена на ново возило 57.900
Бр. на цилиндри 4l
Сила на моторот 90 kw (122кс)
Работна зафатнина 1595 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2018
Изминати километри 59.770
Менувач автоматски 7G-DCT