GLA 200

--- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

AMG надворешност
AMG внатрешност
GARMIN навигација
THERMOTRONIC двозонски клима уред
Активен асистент за мртов агол
Паркинг пакет
DISTRONIC PRO адаптивен темпомат
KEYLESS GO пакет
Автоматски сензор за дожд
Воздушно перниче за колена
5 та електрична врата
Мултифункционален волан
Греење на предни седишта
Led high-performance светла
Пакет за ретровизори
Активен асистент за заштита на пешаци
Комфорни седишта
Адаптивни светла при кочење
18''АМG алуминиумски фелни
Цена на ново возило 57.300
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 115kw (156кс)
Работна зафатнина 1595 cm3
Год. на производство 2018
Прва регистрација 2018
Менувач автоматски 7G-Tronic
Изминати километри 100.442