GLA 200 CDI

29990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

LED светла
ARTICO кожа во внатрешноста
URBAN пакет
Active Brake Assist
Off-road комфорт суспензија
KEYLESS GO функција за стартување на моторот
Паркинг пакет со задна камера
Комфорни седишта со лумбарна поддршка
Attention assist препознавање на замор кај возачот
Воздушно перниче за колена
AUDIO 20 CD
ECO start/stop функција
TIREFIT
Алуминиумски елементи во ентериерот
18'' алуминиумски фелни
Комфорт пакет на седишта
зимски тркала
Цена на ново возило 45800
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 100 kw ( 136 кс )
Работна зафатнина 2143 cm3
Год. на производство 2018
Прва регистрација 2018
Менувач автоматски 7G-Tronic
Изминати километри 116000