GLA 200 CDI 4Matic

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Urban Пакет
Светлосен пакет
Aктивен асистент за кочење
Attention асистент
Пакет комфорни седишта
BI xenon светла
Паркинг пакет со камера
Команди на волан
17-инчни алуминиумски бандажи
Цена на ново возило 47.850
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 100 kw ( 136 кс )
Работна зафатнина 2143 cm3
Год. на производство 2015
Прва регистрација 2015
Менувач автоматски 7G-Tronic
Изминати километри 27.485