GLC 220d 4Matic

--- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

ARTICO кожа во ентериерот
Дигитална инструмент табла
Aктивен паркинг асистент PARKTRONIC со 360 камера
DISTRONIC PLUS
THERMATIC автоматски клима уред
Панорамски покрив
Асистент за препознавање сообраќајни знаци
Воздушно перниче за колена
LED high performance светла
Греење на предни седишта
Прагови со осветлен знак MERCEDES BENZ
MBUX функција
KEYLESS GO старт функција
GARMIN навигација
Бежично полнење
Сензор за дожд
18'' алуминиумски фелни
Резервно тркало
Активен асистент за заштита на пешаци
Резервоар со зголемен капацитет 66 литри
+ сет тркала
Цена на ново возило 86.000
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 143 kw ( 194 кс )
Работна зафатнина 1950 cm3
Год. на производство 2020
Прва регистрација 2020
Изминати километри 35.130
Менувач автоматски 9G-TRONIC