GLC 220d 4Matic

--- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

EXCLUSIVE надворешност
Комфорт суспензија
18" алуминиумски бандажи
Aктивен паркинг асистент со задна камера
Пакет за ретровизори
Активен асистент спречување на судар
Асистент за препознавање сообраќајни знаци
Воздушно перниче за колена
LED Intelligent светла
Греење на предни седишта
Електрична кука
COMMAND ONLINE навигација
KEYLESS GO
Велурни патосници
Сензор за дожд
Систем за греење на предно стакло
Активен асистент за заштита на пешаци
Резервоар со зголемен капацитет
Цена на ново возило 77650
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 125 kw ( 170 кс )
Работна зафатнина 2143 cm3
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2016
Изминати километри 53.000
Менувач автоматски 9G Tronic