GLC 220d 4Matic

--- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Кожа во ентериерот
Хромирани елементи во екстериерот
MULTIBEAM LED светла
Активен систем за одржување на правец во лента
Активен паркинг асистент PARKTRONIC
Активен адаптивен темпомат DISTRONIC PRO
MBUX функции
BURMESTER премиум озвучување
Греачи на предни и задни седишта
Комфорна амортизација
HEAD UP дисплеј
THERMOTRONIC автоматски клима уред
KEYLESS GO
Hard Drive навигација
Амбиентално осветлување
Активен систем за заштита на пешаци
Паркинг пакет со 360 степени камера
Пакет со ретровизори со автоматско затемнување
Воздушно перниче за колена
Сензори за дожд
Препознавање на сообраќајни знаци
Адаптивни светла при кочење
17'' алуминиумски фелни
Дополнителнен сет зимски гуми со бандажи
Цена на ново возило 85.000
Бр. на цилиндри 4
Сила на моторот 143 kw ( 194 кс )
Работна зафатнина 1950 cm3
Год. на производство 2019
Прва регистрација 2019
Изминати километри 87.105
Менувач автоматски 9G-TRONIC