GLE 350d 4Matic

*** €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

AIRMATIC воздушна суспензија
Активен паркинг асистент
KEYLESS GO Starting function
Алуминиумски финиш во ентериерот
Автоматско затемнување на ретровизори
Smartphone интерграција
Амбиентално осветлување
THERMATIC автоматска контрола на клима
9G автоматски менувач
Led intelligent светла
Црна внатрешност од штоф
19'' алуминиумски фелни
Премиум систем за озвучување Harman Kardon
Греење на предни седишта
TIREFIT
Далечинско за греење
Дополнителен систем за загревање (webasto)
Пакет за ретровизори
Зголемен резервоар
Волан и менувач во кожа
COMAND Online навигација
Цена на ново возило 96.300
Бр. на цилиндри V6
Сила на моторот 190 kw ( 258 кс )
Работна зафатнина 2987 cm3
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2016
Изминати километри 89.458
Менувач автоматски 9G-TRONIC