GLE 350d 4Matic

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

AMG Внатрешност
Паркинг пакет со 360° степени
Меморија на седишта
COMAND Online навигација
Audio 20 CD
LED интелигентни светла
Активен асистент за долго светло
Smartphone интеграција
Металик боја
Адаптивен темпомат DISTRONIC PLUS
Keyless стартување на возилото
Електрично затварање на петта врата
Harman/Кardon премиум озвучување
18’ алуминиумски фелни
Зголемен резервоар за гориво
Пакет за ретровизори
Греење на седишта
Двоен држач за чаши
Цена на ново возило 91.300
Бр. на цилиндри V6
Сила на моторот 190 kw ( 258 кс )
Работна зафатнина 2987 cm3
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2017
Изминати километри 80.300
Менувач автоматски 9G-TRONIC