GLE 350d Coupe

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

AMG Line Надворешност
Пакет за ретровизори
Паркинг пакет со 360° камера
Driving Asistance пакет
Панорамски стаклен кров
AIRMATIC Воздушна суспензија
АUDIO 20 + преинсталација за Garmin
Надворешни алуминиумски прагови
8’’ инчен Дисплеј
Темни стакла позади
Двојни штитници за сонце
Греење на предни седишта
Греење на задни седишта
Амбиентално осветлување
Кафено мат дрво во ентериерот
21' AMG aлуминиумски фелни
Keyless GO пакет
Garmin навигација
LED интелигентни светла
Серво затварање на вратите
Мемориски пакет на седиштата
Цена на ново возило 117.500
Бр. на цилиндри V6
Сила на моторот 190 kw ( 258кс )
Работна зафатнина 2987 cm3
Год. на производство 2018
Прва регистрација 2019
Менувач автоматски 9G-TRONIC
Изминати километри 65.400