GLE 400d 4Matic Coupe

--- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

AMG пакет во внатрешноста
AMG пакет во надворешноста
Панорамски покрив
DISTRONIC PLUS адаптивен темпомат
PARKTRONIC активен паркинг асистент
BURMESTER премиум озвучување
KEYLESS GO комфорт пакет
MBUX функција
AIRMATIC воздушна суспензија
Паркинг пакет со 360 степени камера
MULTIBEAM LED светла
Греење и ладење на предни седишта
Греење на задни седишта
ARTICO кожа на инструмент табла и на вратите
HARD DRIVE Навигација
АMG спојлер
Серво затворање на врати
Амбиентално осветлување
Driving assistance package - безбедносни системи
Автоматско затемнување на ретровизори
22'' алуминиумски фелни
AMG патосници
Зголемен резервоар за гориво 85 л.
Резервно тркало
Цена на ново возило 150.000
Бр. на цилиндри 6
Сила на моторот 243 kw (330 кс)
Работна зафатнина 2925 cm3
Год. на производство 2022
Прва регистрација 2022
Изминати километри 4.742
Менувач автоматски 9G-TRONIC