S 350 D 4 Matic

86990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

NAPPA кожа во внатрешноста
Активен паркинг асистент со 360 степени камера
Меморија на седишта
Панорамски покрив
BURMESTER премиум озвучување/Sistemi
DISTRONIC адаптивен темпомат
MULTIBEAM LED светла
Амбиентално осветлување
Активен асистент за заштита на пешаци
Препознавање на сообраќајни знаци
Греење на предни и задни седишта
Smartphone интеграција
KEYLESS GO
Резервоар со зголемен капацитет
18'' алуминиумски фелни
Цена на ново возило 120000
Бр. на цилиндри 6
Сила на моторот 210 kw (286 ks)
Работна зафатнина 2925 cm3
Год. на производство 2019
Прва регистрација 2019
Изминати километри 66.665 km
Менувач автоматски 9G -TRONIC