S 350 D 4Matic

124990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

NAPPA кожа во внатрешноста
AMG пакет во надворешноста
AIRMATIC воздушна сузпензија
KEYLESS GO
DISTRONIC адаптивен темпомат
MBUX навигација
MULTIBEAM LED светла
BURMESTER премиум озвучување
Активен паркинг асистент со 360 степени камера
Активен асистент за заштита на пешаци
Греење на предни седишта
Амбиентално осветлување
Препознавање на сообраќајни знаци
Smartphone интеграција
21'' AMG фелни
Цена на ново возило 155000
Бр. на цилиндри 6
Сила на моторот 210 kw (286 ks)
Работна зафатнина 2925 cm3
Год. на производство 2021
Прва регистрација 2021
Изминати километри 35.333 km
Менувач автоматски 9G - TRONIC