S 350d 4Matic Long

53990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Шоферски пакет
Мемориски пакет на предни и задни седишта
Амбиентално осветлување
Пакет за заштита од сонце
Keyless Go пакет
Burmester премиум озвучување
Активен систем за држење во лента
Активен систем за мртов агол
Адаптивни светла при кочење
DISTRONIC PLUS адаптивен темпомат
MULTIBEAM LED светла
THERMOTRONIC автоматски клима уред
Паркинг пакет со 360 степени камера
Препознавање на сообраќајни знаци
COMMAND ONLINE навигација
Осветлени прагови со Mercedes Benz натпис
Панорамски стаклен кров
Безбедносен систем против кражба
18’' Алуминиумски бандажи
Цена на ново возило 140.000
Бр. на цилиндри 6
Сила на моторот 190 kw ( 258кс )
Работна зафатнина 2987 cm3
Год. на производство 2014
Прва регистрација 2014
Менувач автоматски 7G-TRONIC
Изминати километри 140.590