S 400 D 4Matic

187990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

AMG пакет во внатрешноста
AMG пакет во надворешноста
Премиум Амбиентално осветлување
DISTRONIC PLUS адаптивен темпомат
DIGITAL LIGHT светла
THERMOTRONIC автоматски клима уред
Паркинг пакет со 360 степени камера
MBUX навигација
3D возачки дисплеj
AIR BALANCE пакет
Систем за забава на задни седишта
Long sedan верзија
Burmester премиум озвучување
Keyless Go пакет
Touchpad таблет
Мемориски пакет на предни и задни седишта/
Греење и ладење на предни и задни седишта
Осветлени прагови со Mercedes Benz натпис/
Панорамски покрив
21" Алуминиумски бандажи/Rrota alumini 21 inç
Цена на ново возило 226000
Бр. на цилиндри 6
Сила на моторот 243kw (330 кс)
Работна зафатнина 2925 cm3
Год. на производство 2023
Прва регистрација 2023
Изминати километри 2.227 km
Менувач автоматски 9G - TRONIC