520d 2.0 LUXURY LINE

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

LUXURY LINE
Двозонска автоматска клима
Кожни седишта со греење
Активна вентилација на предни седишта
Електрично подесување на предните седишта со меморија
Внатрешен дрвен финиш: Fineline noble wood
Внатрешност: Oxid-Silver, Dark Matt со декоративни детали
Амбиентално осветлување на внатрешноста
Head-Up display - прокција на информации на ветробранското стакло
Sensatec дигитална инструмент табла
Автоматско меко затворање на вратите
Сочнев кров
Динамичка контрола на амортизација ( SPORT, ECO, COMFORT)
Динамичка контрола на пролизгување (DTC)
Динамички стоп светла
Xenon предни светла
LED дневни и задни светла
Адаптивни светла при свртување - Cornering lights
Систем за предупредување од преден судир со функција на сопирање
Автоматска контрола на долги светла
Патосници Velvet
NOX катализатор (BMW Blue Performance)
Отклучување и стартување на возилото без клуч - keyless
Автоматско отварање на багажникот без клуч со движење на ногата
Алуминиумски фелни, 18"
Електрична паркинг сопирачка
Издувен систем, двојни цевки со хром детали
Систем за персонализација на возилото по возач
Темпомат
BLUETOOTH поврзување со паметен телефон
М едиција управувач
Мрежи за затемнување на стаклата од задните врати
Просечна потрошувачка на гориво : 4.1 L/100km
Гаранција 6 месеци или 10.000км, што дојде попрво
Во цената е вклучен и нулта сервис
Во цената е вклучена и регистрација на возилото
Сила на моторот 140 kw (190 кс)
Работна зафатнина 1995 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач автоматски STEPTRONIC 8 брзини
Изминати километри 28.900
Еко стандард EURO 6