A4 2.0 TDI

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Audi Drive Select (Comfort, Dynamic, Individual)
Автоматска трозонска клима
Bluetooth со говорни команди
Темпомат
Управувачот и менувачот обложени во кожа
Сензори за дожд и светла
Систем за помош: Автоматско Сопирање во град (Audi pre sense City)
Алуминиумски фелни 16"
Пакет сјај
Индикатор за контрола на пневматици
Преден погон
Систем за помош: Сопирање во град (Audi pre sense City)
Приказ за контрола на пневматици
Bi - Xenon предни светла
LED дневни светла и задни светла
7" монитор на инструмент табла
Навигација
Странични ретровизори со интегрирани LED трепкачи и греачи
Лумбарна поддршка, електронска регулација
Бисерна боја
6 месеци гаранција или 10.000км што дојде попрво
Во цената е вклучен и нулта сервис
Во цената е вклучена и регистрација на возилото
Сила на моторот 90 kw (122 кs)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач автоматски S-TRONIC 7 брзини
Изминати километри 94.520
Еко стандард EURO 6