A6 2.0 TDI BUSINESS

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Преден погон
Audi Drive Select ( Comfort, Dynamic, Individual)
Автоматски четири зонски клима уред
Пакет Business Plus
Кожни Седишта, Milano кожа
Темпомат
BLUETOOTH поврзување со паметен телефон
Управувачот обложен во кожа
Внатрешен ретровизор со самозатемнување
Навигација
8" монитор на извлекување
Металик боја
Тонирани стакла со УВ заштита
Отклучување / заклучување и стартување на возилото без клуч
Пакет High Gloss
Пакет Светла
AUDI Connect
Електронска рачна кочница со AUTOHOLD функција
Bi - Xenon предни светла
LED дневни светла
LED задни позиции и стоп светла
Прскалки за предни фарови
18" Алуминиумски фелни
Velur патосници
Внатрешен финиш, Микро метализирани декоративни лајсни
Просечна потрошувачка: 4.5L/100km
Проверена километража
Бесплатно одстранување на дефекти за 6 месеци или 10.000 км што дојде попрво
Во цената е вклучен и нулта сервис
Во цената е вклучена и регистрација на возилото
Сила на моторот 140 kw (190 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2016
Менувач автоматски S-TRONIC 7 брзини
Изминати километри 69.100
Еко стандард EURO 6