A6 3.0 TDI Quatrro S-Line

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Автоматски погон на четири тркала QUATTRO
Автоматски четири зонски клима уред
Автоматско паркирање
BLUETOOTH поврзување со мобилен телефон
Активен Темпомат
Навигација
Audi Sound System
Audi Drive Select
Audi Pre Sense заден и преден
Audi pre sense plus
Audi side assist помош при промена на возна лента
Audi music interface
Помош при одржување возна лента (Active Lane Assist)
Завеси за заштита од сонце, заден прозор електрично, странични механички
Пакет светла
Отварање и стартување на возилото без клуч (keyless)
Помош при затворање на врати
Затемнети задни стакла
Седишта, Valcona кожа
Пакет Glitter
Пакет Storage
Паркинг асистент, сензори напред и назад
S-LINE надворешност
Камера за возење наназад
18" алуминиумски фелни (5 краци, дизајн звезда)
Комфорт клуч, отворање на багажна врата со сензор
Металик боја
Надворешни ретровизори со меморија
Лајсни на врата со лого
Velur патосници
Безбедност за фелни, сигурносни шрафови
Лумбарна поддршка, електронска регулација
Десен ретровизор со рикверц позиција
Бесплатно одстранување на дефекти за 6 месеци или 10.000км што дојде попрво
Во цената е вклучен и нулта сервис
Во цената е вклучена и регистрација на возилото
Сила на моторот 200 kw (272 кс)
Работна зафатнина 2967 cm3
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2016
Менувач автоматски S-TRONIC 7 брзини
Изминати километри 47.390