AUDI A4 2.0 TDI AMBITION

30990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Сигурносни шрафови
Кука, мануелно извлекување
Надв. ретровизори, автоматско затемнување, електр. регулација, преклопливи, греење
PRESENCE CITY
Кит за репарација на пневматик
Drive Select
AUDI CONNECT, MMI навигација, phonebox со безжично полнење
Спортски амортизери и спирали
PDC контрола на растојание при паркирање, напред и назад
Адаптивен темпомат (Follow-to-Stop) и ограничување на брзина
Климатроник
LED главни светла, MATRIX, миење на фарови
HEAD-UP екран
Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
Мултифункционална камера, помош при паркирање
Препознавање на сообраќајни знаци
MATRIX светла, систем за помош при осветлување
Лумбарна електронска регулација на предни седишта
Кожно обложен управувач, мулти функционален
Динамичка контрола на светла, саморегулација во возење
Алуминиумски фелни 17", пневматици 225/50 R17
Driver Assistance пакет, City Assistance пакет со AUDI PRE SENCE PLUS
TOUR Assistance пакет со AUDI PRE SENCE PLUS
Спортски штоф седишта, греење на предните
Start-stop систем со регенеративно сопирање
Lane change assist, помош при промена на возна лента
Lane keeping system, систем за помош за одржување правец во возна лента
Централно заклучување, KEYLESS GO
Старт/стоп копче за мотор
Сила на моторот 140 kw (190 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2017
Менувач 7 брзински автоматски TIP TRONIC
Изминати километри 112.131
Еко стандард EURO 6