AUDI A4 2.0 TDI

29990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

TIPTRONIC – контроли за менувач
Компактно резервно тркало
KEYLESS GO, централно заклучување
PRESENCE CITY
Надворешни ретровизори, греење, електрична регулација
Ограничување на брзина
Темпомат
Мониторинг на притисок во пневматици
Старт-стоп со регенеративно сопирање
Навигациски уред (MMI Navigation plus, MMI Touch)
PDC – контрола на растојание при паркирање
XENON фарови
Алуминиумски фелни 16”
Двозонски клима уред
Дигитални инструменти
Сила на моторот 110 kw (150 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 11.2017
Прва регистрација 01.2018
Менувач 7 степен автоматски
Изминати километри 88141