A4 2.0 TDI S-TRONIC BUSINESS

28990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

PRE SENCE CITY со PRE CARE
Имобилизатор
PDC систем за контрола на растојание при паркирање
AUX-IN и USB приклучоци
Заштита на пешаци
Дневни светла
Темпомат и ограничување на брзина
XENON фарови
Мулти функционален управувач
8 звучници
Автоматска контрола на светла
Навигациски систем, MMI навигација
Алуминиумски фелни 16", Пневматици, 205/60 R16
Систем за мониторинг на притисок во пневматици
Резервно тркало, компактно
Штоф седишта
Старт-стоп систем со регенеративно сопирање
Keyless Go, централно заклучување
Сила на моторот 110 kw (150 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач 7 брзински автоматски TIP TRONIC
Изминати километри 78141
Еко стандард EURO 6