AUDI A4 2.0 TDI

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Audi Drive Select (Comfort, Dynamic, Individual)
Автоматска трозонска клима
Bluetooth со говорни команди
Темпомат со ограничувач на брзина
Управувачот и менувачот обложени во кожа
Сензори за дожд и светла
Систем за помош: Автоматско Сопирање во град (Audi pre sense City)
Алуминиумски фелни 17"
Индикатор за контрола на пневматици
Преден погон
Audi connect пакет
Пакет сјај
Пакет непушач
Bi - Xenon предни светла
LED дневни светла и задни светла
7" монитор на инструмент табла
Навигација
Стакла со УВ заштита
Штофени спортски седишта
Странични ретровизори со интегрирани LED трепкачи и греачи
START & STOP систем за заштеда на гориво
Просечна потрошувачка: 4.3 L/100km
Металик боја
6 месеци гаранција или 10.000км што дојде попрво
Во цената е вклучен и нулта сервис
Во цената е вклучена и регистрација на возилото
Сила на моторот 90 kw (122 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач автоматски S-TRONIC
Изминати километри 68.627 км
Еко стандард EURO 6