AUDI A5 2.0 TDi QUATTRO

39990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

QUATTRO - погон на сите 4 тркала
Безбедносни шрафови
Кука за влечење, рачно отворање
Надворешни ретровизори, електронска регулација, греење
PRE SENCE CITY
DRIVE SELECT
PDC - контрола на растојание при паркирање
Темпомат и ограничување на брзина
Климатроник
Самозатемнување на внатрешен ретровизор
Лумбарно електрично регулирање на предни седишта
Кожно обложен управувач, мултифункционален
AUDI SOUND SYSTEM (10 звучници, субвуфер, 6 канали 180W)
Динамичка автоматска висинска регулација на светла
Алуминиумски фелни 18", пневматици 245/40 R18
LED фарови
SCR Ad Blue
Електрично отворање на 5-та врата
Греење на предни седишта
Start/Stop со регенеративно сопирање
Миење на фарови
Keyless Go централно заклучување
Спортски предни седишта
Кит за репарација на пневматик
Дополнително греење, со далечинско
Сила на моторот 140 kw (190 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач 7 брзински автоматски TIP TRONIC
Изминати километри 50.325
Еко стандард EURO 6