AUDI A5 2.0 TDi

--- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Кожни седишта
Греачи на предните седишта
Трозонски автоматски клима уред
Паркинг сензори, напред и назад
Сензор за светло и дожд
Навигација
BI-Xenon предни фарови
AUDI City Pre Sense
Bluetooth
Темпомат
Стартување на моторот без клуч
Електро механичка паркинг сопирачка
AUDI DRIVE SELECT
Управувач (кожно обложен) мулти функционален со контроли за менувач
Спортски седишта
Електрично отворање/затворање на петта врата
Индикатор за контрола на пневматици
18” алуминиумски фелни
Во цена на возилото е вклучена регистрацијата
Во цена на возилото е вклучен редовен сервис
Бесплатно отстранување на дефекти за 6 месеци или 10.000км што дојде попрво
Сила на моторот 140 kw (190 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач 7 брзински автоматски S TRONIC
Изминати километри 69.702 км
Еко стандард EURO 6