AUDI A5 SPORTBACK 3.0 TDI QUATTRO

43990 €

39990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Адаптивен темпомат, follow-to-stop и лимитер на брзина
Климатроник
XENON фарови
HEAD-UP екран
Асистент за долго светло
Лумбарна електрична регулација на предни седишта
8 звучници
Динамичка контрола на светла (во возење)
Навигациски систем - HIGH
Фелни, AUDI SPORT, алуминиумски, 19"
Систем за пратење на притисок во пневматици
Пневматици 255/35 R19
Кит за репарација на пневматик
AUDI side assist со AUDI pre sence rear
Tоur assist
Комфорт клуч
MMI навигација со MMI Touch
Електрично отворање/затворање на задна врата
Греење на предни седишта
СТАРТ/СТОП со регенеративно сопирање
Lane Change асистент, Lane Keeping систем
Паркинг греач со далечинско
Сончев кров со дефлектор
Сила на моторот 160 кW (217 кс)
Работна зафатнина 2967 cm3
Год. на производство 11.2017
Прва регистрација 12.12.2017
Менувач Автоматски TIPTRONIC 7 брзини
Изминати километри 81.068 км