AUDI A5 SPORTBACK 35 TDI

--- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

TIPTRONIC
Кука со рачно извлекување
Кожно обложен, мулти функционален спортски управувач
DRIVE SELECT
Греење на предни седишта
Централно заклучување со KEYLESS систем
Само-затемнување на внатрешен ретровизор
PRE SENCE CITY
AUDI SIDE ASSIST, AUDI PRE SENCE REAR
Ограничување на брзина
TPMS систем за мониторинг на притисок во пневматици
Навигациски систем MMI STANDARD
PDC систем за контрола на растојание
Асистент при промена на коловозна лента
Лумбарна поддршка, пневматска
XENON PLUS фарови, all weather светла
Динамичка контрола на светла
8 звучници
Темпомат
Климатроник, comfort, едно зонска
Audi phone box со безжично полнење на паметен телефон
Bluetooth handsfree, аудио пренос, пристигнати СМС и email, говорни команди
Греење на управувач
Фелни, алуминиумски, 17x7.5
Пневматици 225/50 R17
Кожен ентериер, leatherette
Спортски предни седишта
Резервни фелни со зимски пневматици
Сила на моторот 110 кW (150 кс)
Работна зафатнина 1996 cm3
Год. на производство 2019
Прва регистрација 2019
Менувач 7 брзински S-TRONIC
Изминати километри 76168