A6 40 TDI BUSINESS

52990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

MHEV систем
HEAD-UP проекциски екран
Алуминиумски фелни 17”
Паркинг грејач со далечинско
3 зонски клима уред
Адаптивен темпомат
LED фарови
Асистент за долго светло
Камера за паркирање
PDC – контрола на растојание при паркирање, сензори
Навигациски уред
Лумбарна регулација на предни седишта
Старт-стоп систем со регенеративно сопирање
Мониторинг на притисок во пневматици
Алармен систем, внатрешен мониторинг, заштита од одвлекување
Ограничување на брзина
Надворешни ретровизори, самозатемнување, преклопување и греење
PRESENCE CITY
Систем за одржување возна лента
Безклучно влегување, комфорт клуч
Греење на предни седишта
DRIVE SELECT, режими на возење
Компактно резервно тркало
Сила на моторот 150 kw (204 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 03.2019
Прва регистрација 04.2019
Менувач Автоматски
Изминати километри 31.018