A6 50 TDI DESIGN QUATTRO

59000 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

MHEV хибриден погон
Кука, рачно регулирање
Динамичко управување на сите 4 тркала
QUATTRO
DRIVE SELECT
Кожно обложен, мулти функционален управувач
Сончев кров со спојлер
Електрично регулирани предни седишта со меморија
3 делна задна клупа со потпирач за рака
Алуминиумски фелни, 19”
Греење на предни седишта
Електрично затворање на врата од багаж
Централно заклучување со KEYLESS ENTRY
Само затемнување на внатрешен ретровизор
Систем за одржување возна лента
Pre sense city со Pre care
Надворешни ретровизори со меморија, автоматско затемнување, електрично преклопување/прилагодување/греење
Ограничување на брзина
Алармен систем против кражба, внатрешен мониторинг, резервна сирена и заштита од одвлекување
Мониторинг систем за притисок во пневматици
Старт/Стоп систем со регенеративно сопирање
Лумбарна поддршка, електрична регулација
Навигациски систем HIGH, Navigation plus со MMI Touch response
Асистент за долго светло
LED фарови
Адаптивен темпомат со follow-to-stop функција и ограничување на брзина
Климатроник, 2 зонски
Парк греач со далечинско
BANG&OLUFSEN аудио систем
PDC контрола на растојание при паркирање напред и позади
Заден диференцијал со насочување на вртежен момент
4 камери
Кожен ентериер
Tour Assistance (асистенција за возење по автопат со користење на адаптивен темпомат, застој во сообраќај и активно држење во возна лента)
360 степени камера
Комфорт клуч со сензорско отворање на врата од багаж и аларм против кражба
Препознавање на сообраќајни знаци
Сила на моторот 210kW (286ks)
Работна зафатнина 2967 сm³
Година на производство 2018
Прва регистрација 20.09.2018
Изминати километри 113.393 km
Менувач 8 брзински, автоматски