A8 50 TDI QUATTRO

84900 €

79990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

MHEV систем
Електрично регулирање на предни седишта со меморија, лумбарна поддршка
Електрично регулирање на позиција на управувач
Греење на предни и задни седишта
Систем за одржување коловозна лента
PRESENCE CITY
Надворешни ретровизори со меморија, преклопување
Алармен систем
Систем за мониторинг на притисок во пневматици
PDC контрола на растојание при паркирање, сензори, напред и назад
Камера за паркирање
LED MATRIX светла
Адаптивен темпомат и ограничување на брзина
Миење на фарови
Алуминиумски фелни R20
2 зонски автоматски клима уред
Затемнети задни стакла
KEYLESS ENTRY и KEYLESS GO
Висинска регулација на суспензија
Кожен ентериер
Дигитална инструмент табла
AUDI DRIVE SELECT
Сила на моторот 210 kw (286 кс) MHEV
Работна зафатнина 2967 cm3
Год. на производство 06.2019
Прва регистрација 08.2023
Менувач 8 степен автоматски
Изминати километри 89303