Q2 1,6 TDI SPORT

- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

ESC електронска контрола на стабилност
Управувач, кожно обложен, мулти функционален, типтроник
Електрично затворање на петта врата
Внатрешен ретровизор, самозатемнување
Предупредување за преден судир вкл. автономно итно сопирање
Надворешни ретровизори, самозатемнување, електр. преклопливи, регулирани, греење
Систем за одржување лента, помош за застој во сообраќајот
Алармен систем
Систем за мониторинг на притисок во пневматици
Старт-стоп со регенеративно сопирање
Систем за навигација, HIGH
PDC контрола на растојание при паркирање
Асистент за долго светло
ЛЕД фарови, предни и задни
8 звучници
Адаптивен темпомат
Миење на предни фарови
Пневматици 215/55 R17
MMI Навигација плус
Сензор за светла и дожд
Сила на моторот 85 kw (116 кс)
Работна зафатнина 1598 cm3
Год. на производство 2019
Прва регистрација 19.06.2019
Менувач автоматски Автоматски
Изминати километри 74314