Q3 2.0 TDI ADVANCED

- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Греење на предни седишта
Електрично затворање на петта врата
Автоматско затемнување на внатрешен ретровизор
FCW предупредување од судар напред, автономно сопирање во итен случај
Електрично преклопување на надворешни ретровизори, регулација
Ограничување на брзина
TPMS мониторинг на притисок во пневматиците
Навигациски систем HIGH
PDC контрола на растојание при паркирање
Систем за помош при промена и задржување на возна лента
LED фарови
Автоматска контрола на опсег на светла
Темпомат
Климатроник
18” алуминиумски фелни
Камера за помош при паркирање
Задни затемнети стакла
Сила на моторот 110kW (150ks)
Работна зафатнина 1968 сm³
Год. на производство 2019
Прва регистрација 29.03.2019
Менувач Автоматски
Изминати километри 81,631