Q3 2.0 TDI BUSINESS

34990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Алуминиумски фелни 17”
Климатроник
LED фарови
1 клуч
Црни кровни носачи
Пластична облога на багажен простор
Штоф седишта со греење на предни
Електрично отворање на петта врата
FCW предупредување за преден судир со автономно сопирање
Надворешни ретровизори, греење и електрично регулирање
Ограничување на брзина
TPMS систем за мониторинг на притисок во пневматици
Навигациски уред
PDC контрола на растојание при паркирање
Систем за помош при одржување и промена на возна лента
Темпомат
Помош при тргнување на нагорнина
Електрична паркинг сопирачка
Сила на моторот 110 kw (150 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2019
Прва регистрација 28.05.2019
Менувач Автоматски
Изминати километри 108.528